Rok 1972 to data początku istnienia pionierskiej firmy Datalogic. Miejsce założenia jest dosyć nietypowe, bowiem sam pomysł zrodził się na przedmieściach Bolonii, w małym pokoiku na plebanii.

Początkowo produkowano urządzenia elektroniczne, ale po pewnym czasie skierowano swoje zainteresowanie na projektowanie i tworzenie czujników fotoelektrycznych, które znalazły swoje zastosowanie między innymi w przemyśle ceramicznym czy tekstylnym. W 1974 roku rozpoczęto ekspansję i przez kilka kolejnych lat otworzono biura na przykład w Japonii czy Stanach Zjednoczonych. Pod koniec lat 70 cały asortyment był również dostępny we wszystkich głównych krajach Europy.

Lata 80. są dla firmy przełomowe. Datalogic staje się liderem w segmencie technologicznym. Stosowane są innowacyjne skanery laserowe. W 1984 roku pierwszy raz wykorzystano czytnik kodów kreskowych. Otwierają się nowe centra badawcze, sprzedażowe, a także produkcyjne. Producent przejmuje również firmę Escort Memory Systems. Datalogic jest obecny nie tylko w Europie, Azji czy Ameryce, ale także Oceanii i Afryce.

Od 1993 roku zaczęto wprowadzać 3-letni plan doskonalenia strategicznego. W dalszym ciągu otwierano nowe zakłady produkcyjne, rozwijano całą działalność handlową w Japonii czy na Dalekim Wschodzie, nabyto jednego z największych europejskich producentów terminali. Ponadto pod koniec tej dekady pierwszy raz zastosowano technologię RFID na poczcie.

Ze względu na szybki rozwój technologiczny, XXI wiek to szereg samych sukcesów oraz wdrażania innowacyjnych zastosowań i nowoczesnych technologii do produktów. Poza tym standardowo duży nacisk na ekspansję firmy oraz przejmowanie innych firm, w tym szwedzkiego producenta przenośnych terminali – Minec.

Dziś Datalogic jest uważany za lidera oraz pioniera dziedziny automatycznych systemów do przechwytywania danych, oraz automatyki przemysłowej. Marka dysponuje około 12 ośrodkami badawczo-rozwojowymi, umieszczonymi na całym świecie. Z firmą współpracuje około 2700 pracowników. Produkty Datalogic są stosowane w większości supermarketów, punktów sprzedaży, a także w portach lotniczych, usługach pocztowych czy spedycyjnych. Jeśli więc szukasz niezawodnego asortymentu z tego segmentu, koniecznie sprawdź naszą bogatą ofertę! Produkty Datalogic charakteryzują się wysoką jakością i trwałością. Tworzone są z myślą o tym, aby przyspieszać i ułatwiać pracę. Posiadamy między innymi wydajne skanery i czytniki kodów kreskowych. Mimo wysokiego standardu produkty są dostępne w naprawdę atrakcyjnych cenach. Nie zwlekaj i poznaj Datalogic już dziś!

Wyświetlanie wszystkich 5 wyników