Paszporty roślin – drukowanie paszportów

Paszportowanie roślin to popularne zagadnienie, zwłaszcza że obecne prawo narzuca obowiązek przygotowywania plant passport dla wszystkich roślin. Sprawdź, gdzie możesz zamówić gotowe paszporty lub drukarki, które pozwolą ci łatwo spełnić wymagania Unii.

  1. Czy warto kupić drukarkę do paszportów roślin?
  2. Dostawca paszportów dla roślin
  3. Jak przygotować plant passport?

Wbrew pozorom nie jest to skomplikowany proces. Wystarczy, że wykorzystasz poniższe informacje oraz użyjesz drukarki paszportów roślin, a bez większego problemu samodzielnie wykonasz paszporty.

Czy warto kupić drukarkę do paszportów roślin?

Zdecydowana większość klientów, która chce jak najszybciej dostosować produkcję roślin do nowych przepisów, decyduje się na zakup drukarki do paszportowania. Wiąże się to co prawda z koniecznością zakupu nowego sprzętu, ale dobrą drukarkę do paszportów roślin można kupić za niewielkie pieniądze, a dodatkowo wprowadzić taki zakup jako koszt firmowy. Najważniejsze zalety wynikające z posiadania drukarki to przede wszystkim niezależność w kwestii paszportów, gdyż można je w dowolnym momencie wydrukować w pożądanej ilości oraz łatwość, z jaką można wprowadzić ewentualne zmiany w każdym projekcie.

Dostawca paszportów dla roślin

Kolejnym rozwiązaniem, które warto rozważyć, jest skorzystanie z oferty firmy na gotowe paszporty roślin, dzięki czemu można wyeliminować zakup drukarki. Firma oferująca paszport rośliny zapewnia ich zgodność z przepisami, dzięki czemu nie musisz później tracić czasu na przygotowywanie plant passport. Jeżeli masz wątpliwości związane z tym, które rozwiązanie będzie lepsze dla twojego biznesu, skontaktuj się ze specjalistą, a on na pewno podpowie, jaki paszport roślin wybrać oraz z jakiego materiału skorzystać.

Jak przygotować plant passport?

Jeżeli sprzedajesz sadzonki, powinieneś dołączać do nich najważniejsze informacje na temat rośliny w postaci plant passport. Wytyczne związane z tym, jak przygotować paszport dla rośliny są łatwo dostępne, co znacznie ułatwia sprawę. Przede wszystkim każdy paszport powinien zostać tak wydrukowany, aby dało się go odczytać gołym okiem. W lewym górnym rogu musi się znajdować flaga Unii Europejskiej, a w prawym nazwa Plant passport. W dolnej części paszportu należy podać między innymi nazwę botaniczną, kod państwa (w Polsce obowiązuje PL), kod identyfikacyjny rośliny oraz nazwa państwa, z którego pochodzi dana roślina. Jeżeli natomiast chodzi o kształt paszportu roślin, to prawo wymaga, aby dokument dołączany do rośliny miał kształt kwadratu (najczęściej spotykane plant passport) lub prostokąta.

W razie jakichkolwiek pytań o drukarki do paszportów skontaktuj się z naszym przedstawicielem.