Radio-frequency identification (RFID)

Popularny skrót RFID oznacza technikę polegającą na wykorzystaniu fal radiowych w celu przesyłu danych i zasilania układu elektronicznego (etykiety). Rozwinięcie tego skrótu to Radio-frequency identification, czyli identyfikacja częstotliwości radiowej.

Technologia RFID pozwala na odczytywanie oraz zapisywanie układów RFID, a w zależności od zastosowanej konstrukcji odczyt możliwy jest z odległości od kilkudziesięciu centymetrów do kilku metrów. Dużą zaletą tego systemu jest możliwość odczytywania wielu etykiet jednocześnie, o ile tylko znajdują się w polu odczytu anteny czytnika.

Zastosowania RFID

Jeżeli chodzi o zastosowania technologii RFID, to jedynym ograniczeniem jest tak naprawdę ludzka pomysłowość. Najczęściej można się spotkać ze stosowaniem etykiet RFID w celu zabezpieczania przedmiotów przed kradzieżą. Można je z powodzeniem wykorzystać również do rejestrowania przepływu towarów w czasie rzeczywistym.

W naszej ofercie posiadamy wszystkie elementy (między innymi anteny RFID oraz terminale RFID), które są potrzebne do stworzenia wydajnego systemu RFID, a dzięki wieloletniemu doświadczeniu możemy pomóc w opracowaniu projektu każdego systemu.