Kiedy opłaca się wdrożyć systemy RFID?

koszty-wdrozenia-rfid

Chociaż jeżeli uwzględni się możliwości i potencjalne oszczędności takiego rozwiązania, to koszt wdrożenia systemu RFID jest stosunkowo niewielki, to i tak niektórzy klienci mogą narzekać na wysoką cenę, szczególnie jeżeli wcześniej korzystali wyłącznie z najtańszych i najprostszych rozwiązań.

Należy tylko zwrócić uwagę, że nawet proste systemy RFID oferują o wiele większe możliwości niż przykładowo korzystanie z papierowych etykiet, a dobrze przemyślany i skutecznie wdrożony system będzie bez żadnych problemów funkcjonował nawet wiele lat. W razie wątpliwości czy takie rozwiązanie sprawdzi się w konkretnej firmie, najbardziej opłaca się poprosić o dokonanie wyceny. Wtedy specjaliści zajmujący się tym na co dzień sprawdzają, jakie należałoby ponieść koszty, aby można było myśleć o własnym systemie RFID w firmie lub na produkcji.

Wystarczy jednak poczytać komentarze osób, które miały okazję z tego skorzystać, aby zauważyć, że praktycznie każdy był zadowolony z wyboru, nawet jeżeli narażało go to na większe koszty przy wdrożeniu nowego systemu.