Jak wybrać etykiety RFID UHF?

Chociaż technologia RFID z każdym dniem zyskuje na popularności, to wciąż wielu klientów nie jest przekonanych do jej stosowania z powodu braku odpowiedniej wiedzy na temat jej funkcjonowania.

O ile jednak w takich sytuacjach wystarczy skontaktować się z nami i sprawdzić nasze wdrożenia RFID, to część klientów woli najpierw zapoznać się z materiałami i dostępnymi rozwiązaniami we własnym zakresie. Dla takich osób przygotowaliśmy krótki poradnik związany z tym jak wybrać etykiety RFID, aby dobrze sprawdziły się podczas codziennego użytkowania.

Producenci etykiet RFID

Najpopularniejszymi etykietami tego typu są rozwiązania RFID takich firm jak Omni-ID, Confidex oraz Smartrac, ale nasza pełna oferta w tym zakresie jest o wiele bogatsza. Wybierając etykietę dobrze jest sprawdzić sposób jej montażu. Dobre dobrana warstwa kleju z pewnością ułatwi aplikowanie etykiet na powierzchni wskazanej przez użytkownika, a ich dodatkową zaletą jest papierowa powierzchnia, która pozwala je zadrukować na potrzeby logistyczne lub inwentaryzacyjne.

Jeżeli jednak klientowi nie zależy na takich zastosowaniach tylko woli postawić na trwałość etykiet RFID, to lepszym wyborem będą dla niego te, które zostały zaprojektowane z myślą o konkretniej powierzchni, czego przykładem są etykiety RFID do metalu. Popularne etykiety kosztują od kilkudziesięciu groszy do kilku złotych za sztukę, a cena zależy od ich zastosowania.

Jeżeli chcesz mieć pewność, że kupujesz odpowiednie etykiety, to skontaktuj się z nami, a nasi technicy dobiorą dla Ciebie odpowiedni sposób kodowania etykiet oraz ich rodzaj.