Opis technologii RFID, czyli Radio Frequency Identification

rfid

Zastosowanie fal radiowych w kontroli przepływu towarów nie tylko sprawia, że praca staje się prostsza, ale też wiele procesów może być wykonywanych w czasie rzeczywistym.

Ponieważ w technologii RFID zarówno odczyt jak i zapis danych odbywa się zdalnie, cały system składa się z urządzenia odczytującego (np. czytnika), tagu oraz anteny.

Przykładowe zastosowania systemów RFID to m.in. monitorowanie i rejestracja zwierząt (np. żółte klipsy przyczepiane do uszu krów), pojazdów (np. opłaty za przejazdy autostradami), dokumentów (np. śledzenie dokumentów i ich obiegu), towarów (usprawnienie pracy w magazynach), zasobów ludzkich (rejestrowanie czasu pracy). Możliwości są praktycznie nieograniczone, a dzięki coraz tańszym kosztom produkcji tagów oraz akceptowalnym kosztom wdrożenia całego systemu technologia RFID staje się coraz popularniejsza.

Najważniejsze zalety RFID

– bezdotykowy odczyt i zapis
– współpraca z kodami kreskowymi
– eliminacja kosztownych pomyłek
– jednoczesna obsługa wielu etykiet
– możliwość zmiany danych zapisanych na tagach
– oszczędność czasu

Zachęcamy do przesyłania zapytań związanych z wdrożeniami RFID. Doświadczenie, wiedza oraz nowoczesny sprzęt i oprogramowanie pozwalają nam realizować nawet najbardziej nietypowe zamówienia naszych klientów. Koszty poniesione na wdrożenie systemu opartego o RFID w wielu przypadkach zwracają się już w ciągu pierwszego roku.